איך לצחוק כשרע לך!

nili-disk-coverמתקשים לצחוק?

שכחתם איך צוחקים מכל הלב?

לא מרשים לעצמך לצחוק או שנראה לכם שהחיים שלכם ממש לא "מצחיקים"?

איבדתם יקירים לכם והכל מצטייר באור שחור?

פשוט רוצים לצחוק יותר?

אתם לא לבד! – זה קורה להרבה אנשים! זה קרה גם לי! כן גם אני – נילי דור האלה – לא צחקתי כמעט שנה! והיו לזה סיבות לכאורה מצדיקות: לא היתה לי עבודה, חייתי לבד ושום דבר לא נראה לי שווה "לחיות למענו". זה היה לפני שהכרתי את הכוח המשחרר של הצחוק!

לאחר שלמדתי והתחלתי לייסם את הצחוק במצבים הכי קשים של החיים שלי, נוכחתי לגלות שהצחוק עובד! צחוק משחרר מעודף מתח, כעס ופחד. אחרי שצוחקים מרגישים טוב יותר, קלים יותר,שמחים יותר, פתאום יש יותר אנרגיה בגוף, הבעיות והכאבים מתגמדים. וכשאין לנו סיבות להיות שמחים – יש הקלה ושיחרור שנותנים לנו אפשרות להמישך הלה. וזאת הסיבה שאנחנו אוהבים לצחוק – זה פשוט עושה לנו טוב גם בגוף וגם בנשמה. גם במצבים קיצוניים של פרידות, פיתורים, פחדים וכעסים! יותר מזה – דווקא במצבים האלה כדאי לגייס את הצחוק לטובתנו! ואני אומרת את זה כי צחוק עזר לי בשנה שאיבדתי את אחי הגדול ואת אימי, חייתי תחת הפגזות וראיתי איך העסק שלי מתרסק לרסיסים! ואל תחשבו שאני ירדתי מדעתי או שלא אהבתי את אימי ואת אחי – אהבתי אותם, כאבתי את מותם, בכיתי והתאבלתי. גם היום אני מתגעגעת אליהם! אבל הצחוק עזר לי להמישך בחיים שלי. הוא יכול לעזור גם לכם.

אז למה אנחנו לא צוחקים כשרע לנו?

למה אנחנו מתקשים לצחוק כשיש לנו כאבים פיזיים או נפשיים? למה אנחנו לא צוחקים כשאנחנו כועסים, פוחדים או משועממים? התשובה היא כל לכך פשוטה – בגלל הבלבול! מכמה סיבות – בעיקר חברתיות – נוצר בלבול בין כלי היצירה ליצירה עצמה, בין הסיבה לתוצאה, בין הדרך להגיע אל היעד לבין היעד הנחשק: נוצר בלבול בין הצחוק לבין השמחה! נורמות חברתיות וחוסר ידע מדעי גרמו להרבה אנשים לחשוב שאנשים צוחקים בגלל שטוב להם. אבל האמת היא שאנשים צוחקים כדי שיהיה להם טוב! הצחוק – הוא הכלי, הצחוק הוא הסיבה, הצחוק הוא הדרך להגיע להקלה, לשחרור ולשמחה. קודם כל אנחנו צוחקים – ואחר כך מרגישים טוב יותר ומשוחררים יותר – זוכרים איך זה? מתי אתם מרגישים יותר טוב – לפני ששמעתם מערכון מצחיק או אחריו? ברור שאחריו… אפילו חיוך קטן משנה את מצב הרוח! תזכרו – הצחוק ניתן לנו כדי להתגבר על כאבים, משברים, כעסים, פחדים ושעמום. הצחוק ניתן לנו כדי להיות שמחים, משוחררים ובריאים יותר! הצחוק ניתן לנו כדי להתגבר על אתגרים יותר בקלות! הצחוק הוא הכלי! לא התוצאה! בואו ונחזיר את הדברים למקומם: בואו לצחוק כדי להשתחרר, לצחוק כדי להיות שמח, לצחוק כדי להתגבר על כאבים, לצחוק כשרע לנו כדי שיהיה לנו טוב יותר

כן, נילי, אני רוצה לרכוש את התקליטור "פשוט לצחוק"!

"אין הרבה צחוק ברפואה, אבל יש הרבה רפואה בצחוק!" – רוברט הולדן, המייסד של קליניקת הצחוק הראשונה באנגליה

כמה עובדות מדעיות על צחוק

הצחוק הוא אחת התרופות החזקות ביותר הנוגדת מתח, כאב וקונפליקט. לא ידוע על תרופה שמסוגלת בצורה כל כך מהירה להשיב את הגוף והנפש לאיזון בריא, כמו הצחוק. הצחוק מקל על כל עול, מעורר תקווה, מחבר אותך עם הזולת, שומר עליך עם שתי רגליים על הקרקע, ממקד אותך ושומר על ערנות מלאה. יכולתו של הצחוק להבריא, לחדש ולאזן את הגוף והנפש, מעניקה לו חשיבות גבוהה, ולכן חיוני לצחוק בקלות ולעיתים קרובות ולהיעזר בצחוק כמשאב להתגבר על משברים אתגרים וקשיים בחיים, לשמור על גוף ונפש מאוזנים ובריאים ולשפר מערכות היחסים. יתרה מזו – הצחוק יוצר שינויים פיזיולוגיים וביוכימיים בגוף אשר משפיעים על המצב הפיזי, הנפשי, המנטלי, הרוחני והחברתי שלנו. והחדשות הטובות והחשובות מכל – התרופה הזו, ניתנת לנו בחינם! היא קלה ומאד מהנה לשימוש! כל אחד יכול לצחוק! זוהי מתנה שכל אדם קיבל עם הגעתו לעולם. ממש זכות מולדת. היכולת לצחוק טבועה בנו באופן טבעי. כל תינוק מתחיל לחייך בשבועות הראשונים לחייו. ומתחיל לצחוק בקול רם בערך בגיל שלושה חודשים. גם אם לא גדלת בסביבה צוחקת, ניתן להיזכר ביכולת הזו לצחוק בכל שלב בחיים.

למי זה טוב "פשוט לצחוק"?

לאנשים שחוו או חווים כיום משברים או טראומות נפשיות ופיזיות לאנשים שחוו אובדן יקירים לאנשים שאחרי או בתהליך פרידות קשות לאנשים שמתמודדים עם פחדים, כעסים ואתגרים אמיתיים או דימיוניים לאנשים שמתמודדים עם מחלות קשות או כאבים כרוניים לאנשים שמחפשים פתרונות יעילים ונגישים לאנשים שמתקשים להניע את הצחוק שלהם לאנשים שמתקשים לצחוק לבד לאנשים שאין להם חוש הומור מפותח אם אתם בין האנשים האלה – "פשוט לצחוק" יכול מאוד לעזור לכם! אני התגברתי על משברים קשים בעזרת הצחוק וממשיכה להשתמש בו כדי להתמודד עם אתגרים שהחיים מציבים לי!

נמאס לכם לסבול? רוצים להגביר את נוכחות הצחוק בחייכם? – זה פשוט!

קודם כל – אין צורך בחוש הומור, סיבה או מצב רוח טוב בשביל לצחוק. כל מה שנדרש מכם זה לקחת את הסיכון של לאבד שליטה. בהתחלה הצחוק שלכם עשוי להיות קצרצר ומבוייש משהו. אבל בהמשך זה ישתחרר וילך ביתר קלות, כמובן אם תמשיכו להתאמן. לכל אחד מאיתנו יש מספיק "מצבורים" שהצחוק יכול לפרק. כל מה שצריך זה להאמין ולהתאמן. להאמין ולהסכים להשתחרר. להסכים פשוט לצחוק. והצחוק יחזור להיות נוכח חי ובועט בחיים שלך. כן כן, לצחוק פירושו להרגיש רגשות עמוקים ולחיות את החיים במלואם.

אז איך צוחקים?

ראשית מחליטים שצחוק חשוב וחיוני לחיים שלך. מפנים בצורה מודעת זמן לצחוק כל יום. כמו שמחליטים לחזור לכושר. בהתחלה זה מצריך מאמץ ואח"כ זה הופך להיות חלק בלתי נפרד משגרת היום והחיים. ומשתמשים בכלים שיכולים לעזור לכם: אנשים שצוחקים, דברים שמצחיקים אתכם, תקליטור צחוק אמיתי ומדבק ועוד. הוכח מדעית שאפילו צלילים של צחוק או מראה של אנשים צוחקים מגרים את המוח שלנו וגורמים לנו לחייך ולהצטרף לחגיגה. וזה כבר תחילת הדרך לגאולה. זאת עובדה חשובה שנותנת לנו תקווה – צחוק זו תופעה מדבקת. הצלילים של צחוק מתגלגל ורועם מדבקים כמעט כמו פיהוקים אזים! תקליטור "פשוט לצחוק" הוא דוגמה נהדרת לתופעה זאת. זה אוסף של צלילי צחוק שקל להדבק מהם, קל לצחוק איתם, קל להניע את הצחוק שלכם כשאתם שומעים את תקליטור. הנה 20 שניות של הצחוק מתוך התקליטור:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

כן, נילי, אני רוצה לרכוש את התקליטור!

אנשים ששמעו אתי צוחקת ו/או משתמשים בהקלטות הצחוק שלי מספרים:

אורנה ברוך: לא יודעת להסביר איך זה קרה, אבל מצליחה להידבק מהצחוק שלך בכל מצב. נקעתי את הרגל והיו לי כאבי תופת, לא היה לי כוח לדבר מרוב כאב, אבל התגלגלתי מצחוק עם הצחוק שלך וזה ממש הקל כמו קסם…. וההחלמה הייתה הכי מהירה מאי פעם. זה המקום להגיד תודה, שלך עם חיבוק מחוייך ואוהב – אורנה ברוך

———————————————————————————————————————————————————————————–

עדית בן פורת:

"…מדבק, פשוט מדבק, אפילו שהיתי מחליטה שאני לא אצחק, זה היה לוקח אולי 40 שניות עד שהיתי נשברת! יש לה צחוק מדבק שמכניס אותך לטאנטרום של צחוק וגורף ומעודד לצחוק גם את האנשים הכי "קשי צחוק" שאני מכירה!"

כן, נילי, אני רוצה לרכוש את התקליטור!

——————————————————————————————————————————————————————————-

ג'יוואן ארי בוסתן ויואב שוהם בניסיון כושל לא לצחוק ליד נילי דור האלה הצוחקת:

כן, נילי, אני רוצה לרכוש את התקליטור!

—————————————————————————————————————————————————————————–

עמרי רווח:

"עלי אישית: זה מדבק… זה מאוד קל – לא משנה באיזה מצב רגשי אני אהיה, עד כמה מתוח או לחוץ או… ברגע שאני אדבר איתה ואשמע אותה צוחקת – זה מיד מאפשר לעזוב את הכל ולהצטרף אליה ומאוד בקלות. יש שם משהו מאוד מאפשר ומכיל בצחוק שלה!… "

כן, נילי, אני רוצה לרכוש את התקליטור!

——————————————————————————————————————————————————————–

הילה ארי בוסתן:

"אז כשאני חושבת על הצחוק הזה של נילי, אני ישר מקבלת דגדוג כזה בבטן והסטרטר הזה שלה, שבא לה כל כך בקלות (ולפעמים אני מתה להזמין אותו!), פשוט מערבב לי את הגוף ומשגע אותי ובסוף אין לי ברירה אלה לפשוט להתגלגל מצחוק!!!"

כן, נילי, אני רוצה לרכוש את התקליטור!

——————————————————————————————————————————————————————–

תוכן התקליטור "פשוט לצחוק"

1. פשוט לצחוק לבד – 17:35

2. פשוט לצחוק עם בן / בת זוג – 6:03

3. פשוט לצחוק בחברותא – 4:48

סה"כ 28:26 של צחוק מדבק

כמה זה עולה?

תקליטור 1 - 105 ש"ח

2 תקליטורים – 190 ש"ח במקום 210 ש"ח - חיסכון של 20 ש"ח!!!

המחירים כוללים מע"מ ומשלוח. ניתן לשלוח תקליטור אחד גם לחו"ל ללא תוספת תשלום!!!

לקבלת מחיר מיוחד עבור רכישות קבוצתיות (10 עותקים ויותר) יש לצור קשר:

במייל – joytemple@012.net.il בטלפון – 04-8323708

כדי לרכוש את התקליטור יש למלא את כל הפרטים בטופס ולשלם באחת מהאפשרויות המפורטות למטה:

דואר אלקטרוני
שם
משפחה
כתובת למשלוח דואר
טלפון לבירורים
על שם מי לרשום חשבונית
אופן התשלום

תודה על הרשמתך. להלן ההנחיות לביצוע התשלום:

לבחירתך 3 אפשרויות לתשלום עבור התקליטור.

יש לבחור אפשרות אחת – המתאימה לך ביותר באופן אישי. יש לבצע את התשלום לפי ההנחיות המתייחסות לאפשרות שבחרת. קניה מהנה!

1. תשלום באמצעות העברה בנקאית – נילי דור האלה, בנק מזרחי (20), סניף 487, חשבון 388960.

לאחר התשלום יש לשלוח אסמכתה על תשלום בדוא"ל: joytemple@co.il או בפקס: 072-2447215

2. תשלום באמצעות כרטיס אשראי: למחזיקי ויזה או מאסטרכארד בלבד (בתשלום אחד בלבד)

בשלב זה אין באפשרותנו לחייב כרטיסים אחרים מלבד הכרטיסים של חברות ויזה ומאסטרכארד – אתכם הסליחה.

למעבר לתשלום באתר המאובטח של אי זי פיי לחצו כאן: https://www.ezpay.co.il/Payment.aspx?id=13234

במידה והקישור לא עובד – אפשר להעתיק את כתובת הקישור לשורת הכתובות בדפדפן שלך:

https://www.ezpay.co.il/Payment.aspx?id=14352

3. למסירת פרטי כרטיס האשראי בטלפון: 04-8323708

הזמינו את העותק שלכם עכשיו!!!

התקליטור יישלח אליכם לכתובת שצינתם תוך 5 ימי עסקים לאחר קבלת התשלום.

——————————————————————————————————————————————————————————-

לסיכום – רשימת היתרונות של הצחוק:

יתרונות בריאותיים:

- מחזק את מערכת החיסון

- מוריד את רמת הורמוני הסטרס

- משכך כאבים

- מרפה את השרירים

- מונע מחלות לב

יתרונות נפשיים:

- מוסיף שמחה, הנאה ומרץ לחיים

- מקל על פחדים וחרדות

- משחרר ממתחים

- משפר מצב רוח

- משפר את הגמישות

יתרונות חברתיים:

- מחזק מערכות יחסים

- מקרב אותנו אל הזולת

- משפר עבודת צוות

- מאפשר למוסס קונפליקטים

- מקדם גיבוש קבוצתי

- חיזוק הקשר במיוחד בזמנים קשים

- צחוק ממיס טינה, אי הסכמות, ופגיעות

השימוש בצחוק במערכות יחסים מאפשר לך:

- להיות יותר ספונטני ולהתרחק מן הצרות

- להשתחרר ממגננות, משיפוטיות, ביקורת וספקות

- להשתחרר מפחדים וחששות שמונעים ממך להיות מי שאתה ולעשות את מה שהנך חפץ

- להגיע להרגשות העמוקים והכי אמיתיים ולאפשר להם לבוא לידי ביטוי חופשי וישיר

תצחקו כל הדרך (לא חשוב לאן)! תזכרו לצחוק כדי להיות שמחים יותר! לצחוק כדי להיות בריאים יותר! תצחקו כדי להיות משוחררים יותר! פשוט תצחקו!

כן, נילי, אני רוצה לרכוש את התקליטור!

Comments are closed.